CIBO ontsluit marketing content met DAM
Met de uitbreiding van de e-commerce activiteiten koos CIBO voor Akeneo PIM (product information management). Zo kwam de vraag om te koppelen met het oude DAM. Door met een nieuwe DAM te werken was een integratie veel gemakkelijker te maken, genoot CIBO van de nieuwste technologie en ging de kost fors omlaag.
Cibo helpt bedrijven uit de lucht -en ruimtevaart, pharma -en voedingsindustrie om de best mogelijke finish te bekomen bij het verspanen van roestvrij staal. Stuk voor stuk zijn het klanten met specifieke eisen op vlak van afwerking. Om daaraan tegemoet te komen is er een jarenlange schuurexpertise en een breed gamma aan producten aanwezig.
Het beheer van het erg uitgebreide productgamma en de zeer uitgebreide en diverse klantenportefeuille vergt bij CIBO wel wat energie. Alle data die gebruikt wordt in catalogi en productfolders voor diverse klantsegmenten werd beheerd in een DAM (digital asset management) systeem.
Met de uitbreiding van de e-commerce activiteiten koos CIBO voor Akeneo PIM (product information management). Zo kwam de vraag om te koppelen met het oude DAM. Door met Bynder te werken was een integratie veel gemakkelijker te maken, genoot CIBO van de nieuwste technologie en ging de kost fors omlaag.

CIBO schuurschijf in actie

Met Bynder koos CIBO voor een moderne technologie, waarbij integratie met andere marcom stacks centraal staat. Zo vormt het uitwisselen van gegevens tussen de verschillende systemen zoals DAM, PIM en bijvoorbeeld CMS maar ook de Adobe Creative Cloud geen enkel obstakel. Dit zorgt uiteraard voor een geïntegreerde digitale beleving.

Voor een organisatie zoals CIBO met vele sales mensen op de baan, is het bovendien een grote troef dat hun DAM platform ook alle features bevat van een sales ondersteunend platform. De verkopers kunnen hun klanten dus meteen vanop hun tablet of laptop alle productinformatie bezorgen vanuit dezelfde toepassing als die waar de marketingmensen mee werken. CIBO spaarde hiermee op de koop toe de licentiekosten van nog een apart sales platform uit.

Niet onbelangrijk is de intuïtieve user interface en de heerlijke gebruikservaring. Dit bleek een echte gamechanger, een verademing voor alle gebruikers bij CIBO, niet in het minst voor de jonge garde, die de efficiëntie van het bestaande systeem kritisch in vraag stelde. De volledige vervanging van het oude DAM in de nieuwe DAM oplossing bood bovendien een gelegenheid om de taxonomie PIM/DAM breed te herbekijken en met elkaar te laten samengaan. Alle data is nu veel logischer gestructureerd dan voorheen en dat maakt die data een pak waardevoller, simpelweg omdat ze veel toegankelijker is en optimaal benut kan worden. Merk daarbij op dat er geen enkele data verloren is gegaan in deze migratie!

CIBO medewerker zoekt door het DAM systeem
Toegejuicht door alle medewerkers
Kortom, met hun moderne DAM implementeert CIBO een marketing technology stack die vanaf dag één een breed draagvlak onder de werknemers creëert.
- De marketingmensen die vroeger moeizaam de juiste digital assets zochten in het oude DAM werken nu spelenderwijs met de handige user interface.
- De sales mensen genieten van een feilloze gebruikservaring met snelle toegang tot de juiste en up-to-date productinformatie. Daardoor kunnen ze hun klanten nog vlotter bedienen en op hun beurt ook de ervaring van hun eigen klanten verbeteren.
“Ik zie de jonge wolven in ons marketingteam opfleuren. De samenwerking met de sales is er ook sterk op verbeterd. Iedereen is gewoon beter gezind en dat maakt het werk veel gemakkelijker.” – Bart Strouven, Marketing Manager @ CIBO
Dat integratie tal van voordelen heeft, is ondertussen welbekend. Dat sales en marketing steeds nauwer met elkaar verweven geraken,
is voor de meeste organisaties stilaan ook een realiteit. Met het ontsluiten van data uit het DAM naar andere platformen pakte CIBO
de integratie misschien op een minder conventionele manier aan, maar wel op een uitermate efficiënte en organisatie-brede manier.
CIBO integreerde als het ware de eigen organisatie en niet enkel de systemen waarin hun data circuleren.
Dergelijke integratietrajecten van DAM en PIM, vertrekkende van de (vaak sterk onderbenutte) schat aan beschikbare digital assets,
zijn de absolute expertise van Catena Company.
Belang van taxonomie
In de initiële fase hebben Bart Strouven (Marketing Manager CIBO) en Jan Van Sprengel (Workflow Specialist bij Catena Company) samen het stappenplan doorlopen om de DAM portal op te zetten. Daarin werd ook meteen de implementatie van een correct taxonomie die 100% voldoet aan de vooropgestelde specificaties meegenomen. Ook met de training werd al vroeg gestart, zodat de DAM manager zelfstandig de portal kon beheren.
Tijdens de migratie werden de assets en de bijhorende metadata uit de oude oplossing ondergebracht in de nieuwe DAM portal met bijhorende metadata hiërarchie. Tijdens dit proces werd de aanwezigheid van oude, legacy bestandsformaten gedetecteerd, alsook ontbrekende assets. De betrokken klanten werden hiervan op de hoogte gesteld, zodat die de gepaste stappen konden ondernemen om tot een volledige en up-to-date database te komen.

CIBO schuurschijf in actie
Win the
battle of the brands
Start met visuele content automation


